מקצועני הדיטיילינג

מה זה דיטיילינג לרכב וציפויי ננו קרמי, כמה זה עולה, ואיך זה קשור לערך הרכב שלכם?

יש אנשים שמחכים עד לחורף הבא כדי לשטוף את הרכב שלהם, ויש כאלה שמשקיעים אלפי שקלים במהלך השנה בטיפוח הרכב אצל מקצועני דיטיילינג. מה זה, כמה זה עולה, ולמי זה מתאים?

מקצועני הדיטיילינג  פורסם: 12.07.21, 16:22

דיטיילינג לרכב

ברוכים הבאים לעולם הדיטיילינג לרכב

ברוכים הבאים לעולם הדיטיילינג – המערך המקצועי לשימור ושיפור המצב הקוסמטי של הרכב שלכם. מדוע נבחר דווקא השם הזה לתיאור תהליך ההגנה החיצונית על המצב האסתטי של הרכב? במה עוסק דיטיילר? במה נבדל התהליך הזה משימוש במכונת השטיפה האוטומטית בקצה הרחוב, ועד כמה הוא יקר? במאמר הזה ננסה לעשות סדר בדברים.

מהו דיטיילינג ובמה עוסק דיטיילר?

דיטיילינג הוא מונח שפירושו באנגלית ירידה לפרטים, וכאשר העיסוק הזה מתייחס לעולם הרכב, הכוונה היא לאוסף הפעולות שמבצע הדיטיילר – איש המקצוע, על מנת לשמר את המצב הקוסמטי של הרכב, לגרום לרכב להיראות כאילו יצא זה עתה מן המפעל, לחדש, למנוע פגיעה בשכבה החיצונית של הרכב ולשוות לרכב מראה אסתטי ונוצץ.

להבדיל מביצוע שטיפה לרכב, אפילו כזו המבוצעת באמצעות מכונת שטיפה יקרה הממוקמת בחניון הסמוך, בתהליך הדיטיילינג מתבצע ניקוי יסודי מאוד של הרכב, תוך שימוש בחומרים מיוחדים ותהליכי ניקוי וחידוש מקצועיים.
תהליך הדיטיילינג מבוצע הן מחוץ לרכב – כאמור, על מנת לשפר את המראה החיצוני של גוף הרכב, והן בפנים הרכב, שם מטרתו לייצר תהליך ניקוי איכותי ויסודי לחלל פנים הרכב, הריפוד, חלקי המעטפת הפלסטי המגנים על אזור תא הנהג, ועוד.

הבהרה חשובה בהקשר הזה: תחום הדיטיילינג המקצועי הוא עולם עשיר ומורכב אשר מתייחס, כאמור, לשימור המראה הקוסמטי של הרכב מחוץ לרכב ובחלל הפנימי שבו יושבים הנוסעים. תחום זה אינו עוסק במכונאות, בתיקון והחלפת רכיבים פנימיים ברכב, או בביצוע שיפורים שונים לביצועים המכניים של הרכב.

דיטיילינג לרכב יתרונות

מהם היתרונות שמציע לנו תהליך הדיטיילינג לרכב?

אם החלטתם ליישם תהליך של דיטיילינג לרכב, תוכלו ליהנות ממספר יתרונות מרכזיים:

שמירה על המצב האסתטי של הרכב – עם השימוש רכב מתקיים בלאי טבעי המשפיע גם על המראה החיצוני שלו. שילוב תהליך דיטיילינג באופן שוטף מבטיח שמירה מקסימלית על החזות של כלי הרכב ועל המראה הטבעי שלו לאורך זמן.

שמירה על ערך הרכב – תהליך דיטיילינג יאפשר לכם למקסם את המחיר שתוכלו לדרוש בעבור הרכב, כשתרצו למכור אותו. אחד מן השיקולים בקביעת המחיר המוסכם למכירת רכב, היא מצבו החיצוני. רכב מוזנח, מלא אבק ולא מזמין, עם צבע מתקלף  ופלסטיקה פגומה – יתומחר במחיר נמוך יותר מאשר רכב שמצבו מתקרב ככל האפשר לרכב חדש.

מניעת הצורך בביצוע טיפולים יקרים יותר בשלב מאוחר יותר – כמה מאיתנו נמנעים במהלך היום יום ללכת אל רופא השיניים, למרות שאנחנו יודעים כי מבחינת עלות תועלת – זהו הצעד החכם לעשות, גם כאשר לא כואב לנו שום דבר? טיפול דיטיילינג לרכב הוא השקעה ישירה בתשתית. הוא מגן על הרכב לאורך זמן ויאפשר לכם להימנע מן הצורך בטיפולים יקרים בהמשך.

השאירו פרטים להצעת מחיר:

ציפוי ננו לרכב

מאיזה טיפולים מורכב תהליך הדיטיילינג?

ישנם טיפולים רבים ומגוונים בעולם הדיטיילינג, אותם ניתן לחלק למספר משפחות טיפולים עיקריות:

שטיפת דיטיילינג

בתהליך זה נתמקד בשטיפה יסודית של כלי הרכב, הסרת מתכות ושמנים, הסרת יתושים וחרקים, ניקוי יסודי של הצמיגים, הג'אנטים והחלונות, חיודש הפלסטיקה ויישום של וקס נוזלי.

פוליש והכנה לציפוי ננו קרמי

ישנם מספר סוגים של תהליך פוליש אשר ניתן ליישם במהלך הטיפול, כגון פוליש, פוליש דו שלבי ופוליש תלת שלבי, ובמהלכם תתבצענה כלל הפעולות שמטרתן ניקוי, הברקה והסרה של כתמים ולכלוך שאינם חלק טבעי מן הרכב.

קורקציה לצבע הרכב

בשלב זה יתבצע תיקון למעטה החיצוני של הרכב ובאמצעות טכניקות שונות ינסה הדיטיילר להגיע קרוב ככול האפשר למצב הצבע של הרכב כפי שהיה בצאתו מן המפעל.

הגנה לצבע - ציפוי ננו לרכב

בתהליך ציפוי ננו קרמי נשקיע את עיקר המשאבים בטיוב התשתית של צבע הרכב, ובתוך כך בתהליך ביצוע ציפוי ננו לרכב היוצר שכבת מעטפת שמגנה על הרכב מפני נזקים, ואוטם צבע ווקס.

דיטיילינג פנימי

בתהליך זה עיקר ההשקעה תהיה בחלק הפנימי של חלל הרכב, ובכלל זה בניקוי הריפודים והשטיחים, פלסטיקה, רצפת הרכב והדלתות, וזאת תוך שימוש במכשור וחומרים מקצועיים.

מה זה דיטיילינג

למי זה מתאים?

מי יכול ליהנות משירותי דיטיילינג לרכב ועבור מי הם מיועדים?

שירותי דיטיילינג אינם שירותים יומיומיים שמיועדים לקהל הרחב, זה שלוקח את האוטו לשטיפה בקניון בזמן ביצוע הסידורים לקראת שבת. הם בראש ובראשונה מיועדים עבור לקוחות שמבינים את הערך העצום שהתהליך הזה יכול לספק להם גם מבחינה כלכלית בשימור ערך הרכב, וגם מבחינה נפשית – הידיעה שהם מטפחים ושומרים על חלק משמעותי מן ההשקעה שביצעו, ולא מחזיקים בכלי רכב שערכו יורד עם הזמן בהדרגה מבלי לעשות דבר כדי למנוע זאת.

אנשי עסקים שמגיעים לפגישות עם הרכב שלהם וגם סוכני שמסיירים עם לקוחות ברכבם מפיקים ערך גדול משירותי דיטיילינג שכן הרכב שלהם הרבה פעמים הוא גם כרטיס הביקור שלהם. רכב נוצץ ומתוקתק משדר שהבעלים שלו הם אנשים מצליחנים, מסודרים מאוד וכאלה שיורדים לפרטים הקטנים.

גם סוכנויות רכב, שמעוניינות להציג את הרכב לקהל גדול של לקוחות פוטנציאליים ולהעלות את ערכו נמנות על סוג הלקוחות שמשתמשות בשירות הדיטיילינג.

קהל לקוחות גדול מאוד הוא מי שקנה רכב חדש. רכב שיצא מהמפעל הוא בשיאו מבחינה קוסמטית, ושירות הדיטיילינג משמר את מצבו החדש לתקופה ארוכה.

כמו כן, מי שמחזיק בביתו רכב יוקרה, או שנהנה מאוד מן העיסוק השוטף בטיפול ברכב (תרפיה בפני עצמה ללא ספק) יוכל למצוא את שירות הדיטיילינג כרלוונטי עבורו.

דיטיילינג מחיר

דיטיילינג לרכב - מחיר ("כמה עולה ציפוי ננו לרכב?")

לקוחות לרוב מבקשים לדעת כמה עולה פוליש וווקס לרכב או ציפוי ננו קרמי, אך עבודת הדיטיילינג מורכבת מתהליכים שונים ורצוי להתייעץ עם הדיטיילר לפני כל עבודה כך שנקבל את השירות שמתאים לנו בהתאם לתוצאה שאליה אנחנו שואפים.

ככלל אצבע ניתן להגיד שעבודת דיטיילינג יסודית עולה בין 1800 ש"ח לרכב חדש או שמור מאוד, ומאמירה עד ל-3500 ש"ח ואף צפונה, במידה והרכב במצב שמצריך הרבה עבודה.

כאמור, סט השירותים בעולם הדיטיילינג הוא עשיר ומגוון, ולכל סוג טיפול החומרים הדרושים לביצועו וכן המכשיר שבאמצעותו מממשים אותו. מחיר של תהליך דיטיילינג לרכב נקבע גם בהתאם למשך הזמן הדרוש להשלמתו:

מחיר שעת עבודה נע באזור ה-200 ש"ח, ויורד ככל שמספר השעות הנדרשות לטיפול עולה. מחירים לדוגמה:

מחיר שטיפת דיטיילינג

שטיפת דיטיילינג שמשכה כשעה וחצי עד שעתיים תעלה כ 350 – 400 ש"ח.

מחיר פוליש רב שלבי והכנה לציפוי ננו קרמי

פוליש והכנה לציפוי ננו קרמי ימשכו כחמש עד שמונה שעות ומחירם יהיה כ-1000 ש"ח.

מחיר קורקציה לצבע הרכב (תיקוני צבע)

קורקציה לצבע הרכב יכולה להמשך 12 שעות ומחירה יהיה בהתאם: כ 3400 ש"ח.

מחיר ציפוי ננו קרמי לרכב

ציפוי ננו קרמי לרכב יעלה כ-800 ש"ח.

מחיר אוטם צבע

יישום אוטם צבע יעלה כ-250 ש"ח.

מחיר דיטיילינג פנימי

דיטיילינג פנימי לפלסטיקה, ריפודים, שטיחים וכדומה יעלה לכם בין 550 ש"ח ל-950 ש"ח בהתאם לשיטת הניקוי והיקפה.

תמחור העבודה תלוי במצב הרכב – האם הוא חדש מהמפעל או שהוא במצב מוזנח, וכמובן באיכות בעל המקצוע – הדיטיילר, והחומרים בהם הוא משתמש.

תמחור העבודה

תמחור העבודה תלוי במצב הרכב – האם הוא רכב חדש מהמפעל או שהוא כבר בילה מספר שנים על הכביש, האם הרכב שמור כמו חדש או שהוא במצב מוזנח עם צבע מתקלף, האם מדובר בשירות דיטיילינג עד בית הלקוח וכיוצא בזה.

פקטור נוסף חשוב מאוד הוא כמובן איכות בעל המקצוע – הדיטיילר, והחומרים בהם הוא משתמש. מומלץ לחפש חוות דעת ולוודא שהדיטיילר מנוסה ומקצועי כדי שלא ייגרם נזק לחיצוניות הרכב. דיטיילר מקצועי דואג גם לכיסוי ביטוחי, כך שאתם יכולים רגועים שהרכב שלכם בידיים טובות.

ציפוי ננו קרמי

לסיכום

דיטיילינג לרכב הוא לא עוד שיטת ניקוי שבה אנחנו דואגים להסיר מן הרכב אבק ולשוות לו מראה מבריק ונקי. דיטיילינג כשמו כן הוא: ירידה לפרטים. באמצעות תהליך דיטיילינג מקצועי אנחנו שומרים על המעטה החיצוני של הרכב וכן את החלל הפנימי קרוב ככל האפשר למועד יציאת הרכב מן המפעל, משמרים את ערך הרכב, מגבירים את הסיכוי לקבל עליו תמורה הוגנת בכל מכירה עתידית, ודואגים לכך שכל השקעה עתידית בחידוש הרכב תהיה בעלות נמוכה משמעותית.

למי מתאים תחום הדיטיילינג? התהליך מתאים לכל מי שרוצה לשמור על מראה הרכב שלו.
במקרים מסוימים, כאשר תהליך השימור של כלי הרכב יכול לסייע במכירתו בעתיד במחיר הוגן, כדאי יהיה ללקוחות פוטנציאליים שונים ליישם אותו: בעלי רכבים יקרים, סוכנויות רכב, לקראת ביצוע עסקת מכירה של הרכב ועוד.

יותר מכולם, דיטיילינג לרכב מתאים למי שאוהב את הרכב כמעט כמו את אישתו. רק אל תגידו לה את זה.

לפרטים נוספים ולהצעת מחיר:

ריכזנו עבורכם מספר דיטיילרים מובילים בארץ:

מיקום: סדנה ניידת – כל הארץ

עמוס דואני – דיטיילר מוסמך והבעלים של אמיקלין דיטיילינג לרכב. אני מתמחה בציפויי ננו לכל סוגי הרכבים, פוליש ושטיפת דיטיילינג.

אמיקלין נמצאת בחדרה ונותנת שירות דיטיילינג עד הבית בכל רחבי הארץ ומגיעה לבית הלקוח עם סדנה ניידת – הדבר היחיד שאתם צריכים לספק הוא את הרכב, כל השאר מגיע איתי, אפילו המים

לפרטים ולהצעת מחיר
השאירו פרטים ויועצי השיווק שלנו יחזרו אליכם
לפרטים ולהצעת מחיר
השאירו פרטים ויועצי השיווק שלנו יחזרו אליכם
לפרטים ולהצעת מחיר
השאירו פרטים ויועצי השיווק שלנו יחזרו אליכם